Masaż kręgosłupa

Masaż klasyczny kręgosłupa

Masaż kręgosłupa dedykowany jest osobom, którym doskwiera ból pleców. Taki ból uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie i mamy wrażenie, że nic nie jest nam w stanie pomóc. Ból to sygnał, że w naszym ciele dzieje się coś niedobrego, że mięśnie po obu stronach kręgosłupa nie pracują jednakowo, są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte, kręgosłup przestaje być stabilny, postawa pogarsza się, kręgi oraz dyski zużywają się szybciej niż powinny.

Na takie dolegliwości odpowiedzią jest prawidłowo wykonany masaż kręgosłupa, który doskonale radzi sobie z bólem, likwiduje napięcia, wzmacnia słabe mięśnie, rozluźnia i relaksuje. W czasie takiego masażu masażysta stosuje głównie techniki masażu klasycznego, skupiając się głównie na miejscach objętych bólem.

Masaż kręgosłupa może też znakomicie sprawdzić się w przypadku przewlekłego stresu, migreny oraz jako element rehabilitacji pourazowej.

W przypadku bólu, który towarzyszy nam od dłuższego czasu, dla osiągnięcia długotrwałego efektu, potrzebna będzie seria masaży. Ilość oraz częstotliwość masaży w serii jest ustalana indywidualnie podczas pierwszej wizyty.

Osoby, które cierpią na chroniczny ból pleców, są po urazach lub operacjach, przed wizytą u fizjoterapeuty/masażysty powinny udać się na konsultację do lekarza, który wystawi odpowiednie skierowanie.

Kiedy mamy do czynienie z bólem świetnie sprawdzi się wzbogacenie masażu klasycznego o aromaterapię, na przykład z olejkiem lawendowym, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, uspokajająco i antydepresyjnie.